Does Putin want Zelensky's attention?
«У Кремлі висловили бажання налагодити відносини з Україною». Саме такою фразою можна охарактеризувати новий вектор російської політики.
5 вересня 2021 року прес-секретар Путіна заявив, РФ має бажання нормалізувати відносини з Києвом. Ця заява прозвучала на найвищому рівні і транслювалося на телеканалі «Росія-1» саме в передачі «Москва. Кремль. Путін », яка практично є рупором діяльності президента Росії.
Скажімо прямо: це більш, ніж дивно. І ось чому. Ще в кінці квітня Путін заявив, у відповідь на пропозицію президента Зеленського, про можливість двосторонньої зустрічі, що «останнім часом українське керівництво зробило дуже багато кроків, які руйнують російсько-українські відносини».
Російський президент тоді в черговий раз злукавив.
Навесні Путін заявляв про готовність до зустрічі із Зеленським, але за умови, якщо той «хоче відновлення відносин». Тут позиція президента Росії чітка і однозначна, чи не так?
Буквально в останніх числах червня російський президент під час проведення «Прямої лінії з Володимиром Путіним» висловився з приводу зустрічі з українським президентом ще більш різко: «Що зустрічатися з Зеленським, якщо він віддав свою країну під повне зовнішнє управління? Ключові питання життєдіяльності України вирішуються не в Києві, а в Вашингтоні. Почасти в Берліні і в Парижі. Ну і про що розмовляти? ». Як бачимо, і в цей раз позиція Путіна цілком чітка і послідовна.
І ось – вересень 2021 року і заява Путіна про те, що російсько-українські відносини нібито повинні відновитися «чим раніше, тим краще», яка прозвучала на пленарному засіданні Східного економічного форуму-2021.
Хіба це не нагадує різкий розворот у політиці Кремля? Саме так. І які ж причини?
По-перше, скільки не намагалася Росія очорнити Кримську платформу і нівелювати її вагу на світовій арені – поведінка російського президента – один з перших показників її ефективності. Нагадаємо, що ця українська ініціатива щодо деокупації Криму відбулася 23 серпня і її підтримали 46 країн світу, 14 з яких були представлені на рівні глав держав.
По-друге, свою роль безумовно зіграла і зустріч Зеленського з президентом США 1 вересня, хоча багато експертів у Росії, і дехто в Україні зійшлися на думці про неефективність її результатів для України.
Поведінка Путіна після цієї дати подібні висновки спростовує повністю.
Схоже, що в ході двосторонньої бесіди крім уже озвученої офіційної позиції Вашингтона щодо України, мало місце ще щось. Щось, що, так би мовити «залишилося за кадром».
Сьогодні Кремль вже чомусь готовий до діалогу з Києвом, хоча поки і відмовляється обговорювати питання анексії Криму. Чи потрібен в цьому випадку діалог Києву – це питання.
Але це – сьогодні. А хто знає, що буде завтра?
Андриа Лорткіпанідзе,
Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України спеціально для Ukraine Front Lines
This article is also available in English.
Tags: Зленський Путін УкраїнаThe Ministry of Foreign Affairs of Ukraine has issued a démarche to the countries whose…
WTA fined Oleksandra Oliynykova: father Denys Oliynykov shared the details. The Women's Tennis Association (WTA)…
Without America, the “grandfathers” wouldn’t have just failed to “reach Berlin”—they likely wouldn’t have held…
In Muscovy, until the 15th century, they used and wrote in the Uighur alphabet. It…
Russia – Ukraine war latest updates from the General Staff of Ukraine as of May…
For the first time in Ukraine’s history, the Security Service of Ukraine (SBU) has uncovered…