The Kremlin's information and psychological special operation against Ukraine fails again
В інформаційному просторі існують свої «течії» і свої «вири».
Так звана «гібридна війна» проти України, яку вже 8 рік веде Російська Федерація, крім прямих атак на фронті, обстрілів мирних жителів і інших провокаційних дій з використанням озброєння і бойової техніки, передбачає й інші способи заподіяти Україні вагомої шкоди. Серед таких способів – так звані «спеціальні заходи», до яких відносяться інформаційно-психологічні спеціальні операції.
«Підтасовування» фактів, як у випадку зі збитим російськими військовими Малайзійським «Боїнгом» MH-17 над українським Донбасом, зміна вектора уваги людей, як при видачі «майже» російських паспортів жителям Донбасу, в які не ставиться прописка – все це і є елементи ІПСО, покликані змінити ставлення людей до тієї чи іншої події, повірити в брехню, змінити думку.
Москва постійно «бомбить» не тільки Україну, а й увесь світ подібними «новинами», використовуючи для конкретної країни її конкретні «больові точки», такі, як «Північний потік» для Німеччини або контракт на підводні човни з Австралією для Франції.
На даний момент в інформаційному полі російськими ЗМІ активно почав розганятися черговий «скандал» на тему американо-українських відносин.
Сполучені Штати, виявляється, «втомилися» від України. Таку думку висловив Томас Грем, керівник консалтингової компанії Kissinger Associates і колишній радник президента США Джорджа Буша по Росії і Євразії.
В інтерв’ю газеті «Ізвєстія», Грем дійсно після відповідей на питання російського журналіста про результати зустрічі Байдена і Путіна три місяці тому. «Ізвєстія» наводять відповідь американського політика: «по-перше, в США є втома від України, та й на Заході в цілому. Україні сьогодні найголовніше вирішити внутрішньополітичні й економічні проблеми. Українське суспільство має зосереджуватися на цих питаннях, на їх вирішенні. По-друге, Байден хоче зберегти статус-кво з Росією».
Однак.
Грем, вельми успішно відслуживши два терміни в американському посольстві в Москві, зовсім не є затятим противником Росії – швидше, він за позицію так званого «стримування». І сьогоднішня думка Грема – це думка колишнього радника колишнього президента. Крім того, президент Джо Байден, допомагаючи сьогодні Україні, зовсім не зобов’язаний вступати з Росією у відкриту війну. І в геополітиці США присутні не тільки інтереси України, як би нам не хотілося думати інакше.
Але ніякої зради тут немає, як би не намагалася прямо зараз російська пропагандистська машина впровадити її в український інфопростір. Ось, власне, і все.
В кінці дозволю собі навести одну з ключових фраз цього ж інтерв’ю з Томасом Гремом, яке, м’яко кажучи, не зовсім вдало обране російськими спецслужбами для проведення чергової антиукраїнської ІПСО.
Однією з ключових фраз Грема прозвучало наступне: «розбіжності між нашими країнами серйозні, глибокі і швидке поліпшення неможливо».
І ось тут політик Грем якраз сказав правду.
Андріа Лорткіпанідзе,
Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України спеціально для Ukraine Front Lines
This article is also available in English.
Tags: гібридна війнаPutin chose war and issued ultimatums to the world. Putin's statement: what conclusions should the…
It looks like we might soon witness the emergence of a “European Shield.” Today's visit…
The Ministry of Foreign Affairs of Ukraine has issued a démarche to the countries whose…
WTA fined Oleksandra Oliynykova: father Denys Oliynykov shared the details. The Women's Tennis Association (WTA)…
Without America, the “grandfathers” wouldn’t have just failed to “reach Berlin”—they likely wouldn’t have held…
In Muscovy, until the 15th century, they used and wrote in the Uighur alphabet. It…