[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Команда фільму “Easy” (зліва направо): виконавчий продюсер Джанпаоло Сміралья, актор – виконавець головної ролі Нікола Ночелла, режисер Андреа Маньяні
3 березня команда спільного українсько-італійського фільму “Easy” – режисер Андреа Маньяні (Andrea Magnani), виконавчий продюсер Джанпаоло Сміралья (Gianpaolo Smiraglia) та актор – виконавець головної ролі Нікола Ночелла (Nicola Nocella) представила майстер-клас в Києві.
Захід відвідали молоді фахівці галузі кіно та всі охочі, у кого перший українсько-італійський проект викликав цікавість. EMPR знайомить читачів з можливостями кіновиробництва в Італії, про які розказав Джанпаоло Сміралья у ході свого виступу.
Повнометражний художній фільм “Easy” – перший прецедент спільного українсько-італійського кіновиробництва (копродукції). Зйомки проходять в обох країнах. В Україні фільм знімають між Києвом і Карпатами. За словами українського продюсера фільму, Олега Щербини, загальний бюджет картини становить 1,2 млн євро. Більшу частину бюджету – 58% надала саме українська сторона. З українського боку фільм фінансують Державне агентство України з питань кіно, яке надало більше 5 млн гривень (близько 14% загального бюджету), та приватні інвестори, які, в тому числі, надали техніку та послуги. З італійського боку фільм підтримали Міністерство культури та туризму Італії (il Ministero dei Beni e delle Attività Culturali e del Turismo) та Аудіовізуальний фонд регіону Фріулі-Венеція-Джулія (il Fondo per l’Audiovisivo del Friuli Venezia Giulia).
«Це вперше, коли фільм, що виробляється спільно з неіталійським партнером, отримав державне фінансування [в Італії],» – пояснює унікальність прецеденту виконавчий продюсер Джанпаоло Сміралья. Він додає, що копродукція не сильно розвинена в Італії. З 201 фільму, виробленого у 2014 році, лише 21 фільм був знятий у копродукції. Найбільшим партнером по спільному виробництву Італії є Франція. Сміралья розказав, що, аби заохотити спільне виробництво в Італії і розширити коло партнерів по копродукції, були розроблені нові інструменти, які реалізуються значною мірою через регіональні фонди.
Пояснюючи структуру фінансової підтримки кіновиробництва в Італії, Сміралья зазначив, що головним державним органом національного рівня, який опікується кіновиробництвом в країні, є Управління кіно при Міністерстві культури Італії. Частина щорічного бюджету Управління з цільового фонду, що призначений для розвитку кіно-, театрального та музичного мистецтва, йде саме на підтримку кіновиробництва. Інші державні інституції, які фінансують виробництво і дистрибуцію кіно – це Інститут Istituto Luce Cinecittà та Rai Cinema. В той час, як Istituto Luce Cinecittà більше сфокусований на підтримці кінопродукту, а також його поширенні в Італії та світі, Rai Cinema, яка входить до складу найбільшого мовника Італії Rai, більше орієнтована на підтримку телепродукту. Окрім того, за словами Сміральї, Rai Cinema також приймає участь в кінопроектах на стадії виробництва, тобто фінансує не лише дистрибуцію фільмів, а й їх безпосереднє виробництво.
Іншим важливим гравцем в галузі кіновиробництва Італії є так звані кінокомісії (film commission) – структури регіонального рівня, пов’язані з самою територією. Наприклад, Кінокомісія Риму і Лаціо (Roma Lazio Film Commission) або Фонд і комісія з питань кіно Альто-Адідже/Південного Тіролю (BLS Film Fund & Commission). Ці регіональні комісії зазвичай мають фонди, які можуть інвестувати у кіновиробництво. Їхня діяльність фінансується з бюджету відповідного регіону, вони також можуть залучати фінансування ЄС та місцевих приватних інвесторів, пояснює продюсер. Так, вищезазначена Кінокомісія регіону Альто-Адідже є розпорядницею найбільших за обсягом фондів на регіональному рівні – близько 5 млн євро. Джанпаоло Сміралья рекомендував сайт http://bussoladelcinema.com як джерело більш докладної інформації про можливості отримання підтримки для тих, хто має намір знімати кіно в Італії.
Серед інших можливостей, які перерахував Сміралья – ініціатива TorinoFilmLab, лабораторія талантів на базі кінофестивалю в Турині. TorinoFilmLab пропонує освітні заходи, що стосуються як творчої складової – наприклад, курс із написання сценарію, так і такі, що стосуються безпосередньо виробництва фільмів – наприклад, курс з фінансування та маркетингу. Ініціатива також має інструменти фінансової підтримки кіновиробництва та дистрибуції фільмів.
На думку виконавчого продюсера фільму, професіоналам у галузі кіно може бути цікавим Міжнародний аудіовізуальний ринок (Il Mercato internazionale dell’Audiovisivo) в рамках Римського кінофестивалю (Rome Film Fest). Ця подія була вперше проведена у жовтні 2015 року. В рамках заходу фахівці з різних країн мають змогу познайомитись з колегами, взяти участь в освітніх заходах та ознайомитись з можливостями з копродукції та дистрибуції. Спеціальну увагу в рамкам аудіовізуального ринку було приділено новим медіа та синтезу використання різних медіа-платформ (transmedia storytelling).
Програма Maia Workshops пропонує серію освітніх заходів для продюсерів, які за тематикою варіюються від креативних аспектів кіновиробництва до питань маркетингу, дистрибуції та фінансів. Програма фінансується ЄС та має підтримку Кінокомісії Генуї-Лігурії (Genova Liguria Film Commission).
Джанпаоло Сміралья також розповів про освітні можливості, які пропонує Національна кіношкола (la Scuola Nazionale di Cinema), що є частиною Експериментального центру кінематографії (Il Centro sperimentale di cinematografia). Школа пропонує ряд курсів, серед яких режисура, операторська робота, монтаж, костюми, анімація, документальне кіно тощо. В наборі на кожен курс передбачено одне місце для студентів – не громадян ЄС. Сміралья зазначив, що актор – виконавець головної ролі в фільмі “Easy” Нікола Ночелла навчався на курсі з акторської майстерності в цій кіношколі.
На думку режисера фільму “Easy” Андреа Маньяні, співробітництво з країнами Європейського Союзу дало б Україні змогу розділити витрати на виробництво фільмів. Серед кроків, які Україна може зробити негайно, говорять Джанпаоло Сміралья й Андреа Маньяні, – стати учасницею програм ЄС MEDIA та EURIMAGES, в яких також передбачена участь країн, що не є членами ЄС. Це сприяло б спрощенню та привабливості кіновиробництва в Україні.
Фото: https://www.facebook.com/EASY.film.2016/
[/vc_column_text][vc_column_text]
EMPR
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]